Categories Menu

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy pamiętać iż każdy wypadek jest inny. Terminy i kwoty zawarte na tej stronie są średnimi statystycznymi, aby można było uzyskać ogólny obraz czego można się spodziewać.

Jak poważne muszą być obrażenia, abym mógł starać się o odszkodowanie?

Wielu ludzi jest w błędzie myśląc, że jeśli nie byli w szpitalu lub nie mają widocznych ran na ciele, to ich obrażenia nie są wystarczająco poważne. Jednakże, ciągłe podnoszenie ciężkich przedmiotów w pracy może być podstawą do otrzymania odszkodowania. Jeśli nie jesteście Państwo pewni, czy Wasze obrażenia mogą być podstawą do ubiegania się o odszkodowanie, prosimy o kontakt do nas na nr 020 8577 0600 aby otrzymać darmową konsultację.

Jak długo trzeba czekać, aby uzyskać odszkodowanie?

Trwa to zazwyczaj od 4 (czterech) miesięcy do 1 (jednego) roku. Jednakże, rozstrzygnięcie bardziej skomplikowanych wypadków może trwać dlużej.

Jakiej kwoty odszkodowania mogę się spodziewać?

Kwota odszkodowania zależy bezpośrednio od stopnia obrażeń, okoliczności wypadku, czasu potrzebnego na rehabilitację i całkowity powrót do zdrowia, straty finansowe (włączając straty dochodu).

Co mam zrobić, jeśli wypadek stał się w weekend lub późno wieczorem?

Jesteśmy dostępni 24/7, więc zawsze można do nas zadzwonić po poradę.

Mieszkam poza Londynem i pracuję do późna, jak miałbym przekazać wszystkie potrzebne dokumenty?

Nasz specjalista spotka sie z Państwem w dogodnym miejscu, bez wzgledu na to gdzie Państwo mieszkacie.

Czy będę musiał brać udział w rozprawie sądowej?

Większość spraw zostaje rozstrzygnięta bez potrzeby pójścia do sądu. Jednak, jeśli Państwa sprawa będzie musiała być rozstrzygnięta w sądzie, nasi adwokaci przygotują wszystkie niezbędne dokumenty i będą Państwa oficjalnymi przedstawicielami w sądzie, więc nie ma potrzeby robić tego na własną rękę.

Wpadek stał się w Wielkiej Brytanii, jednak teraz mieszkam w innym kraju, czy dalej mogę starać się o odszkodowanie?

Tak. Otrzymanie odszkodowania będzie zależało od wielu czynników, jednak co najważniejsze, proces powinien rozpocząć się w ciągu 3 lat od wypadku.

Strona trzecia nie była ubezpieczona, czy to oznacza, że nie będę mógł starać się o odszkodowanie?

W takiej sytuacji także można otrzymać odszkodowanie. Instytucja ‘Motor Insurance Bureau’ (MIB) zajmuje się wypłatą odszkodowań za uszkodzenia i obrażenia ciała w przypadku nieubezpieczonego kierowcy lub gdy kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Czy pieszy również może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia ciała?

Tak, piesi lub rowerzyści, ktorzy doznali obrażeń z wypadku samochodowym, mogą ubiegać się o odszkodowanie.

Obawiam się, że mogę stracić pracę jeśli rozpocznę roszczenie przeciwko mojemu pracodawcy

Zgodnie z prawem, w Wielkiej Brytanii pracodawca musi mieć polisę ubezpieczeniową, która pokrywa roszczenia związane z obrażeniami odniesionymi podczas pracy. Pracodawcy nie mają prawa zwolnić z powodu rozpoczęcia roszczenia po wypadku przy pracy.

Wydaje mi się, że jestem po części winny wypadkowi. Czy i tak będziecie mi w stanie pomóc?

Czasami ocena jest mylna i nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić czy jesteśmy winni, dopóki nie weźmiemy pod uwagę wszystkich okoliczności. Jeśli potrzebna darmowa konsultacja, prosimy dzwonić: 020 8123 9753.

Gdzie mogę znaleźć oficjalną informację o Waszej firmie?

Firma Eastnet Claims posiada autoryzację działalności na terenie Wielkiej Brytanii. Numer rejestracyjny: CMR 20920. Więcej szczegółów o firmie znajduje się na oficjalnej stronie: www.claimsregulation.gov.uk